خدمات کتابداری


 


هدف هر کتابخانه از گردآوري و سازمان دهي منابع، ارائه خدمات به کاربران است. بخش عمده اي از اين خدمات به عهده گروه خدمات کتابداري مي باشد. اين گروه متشکل از بخشهاي امانت، نشريات، مرجع  مي باشد.

 


    :: بخش امانت

   در این بخش مخزن کتب امانی فارسی و لاتین قرار دارد و اعضای کتابخانه می توانند پس از امانت این کتب، آنها را در خارج از کتابخانه نیز مطالعه نمایند.

پذيرش عضويت در کتابخانه مرکزي و ارايه خدمات امانت کتب غيرمرجع به عهده اين بخش مي باشد.
این بخش مسئولیت ثبت نام اعضای کتابخانه را به عهده دارد . اعضا با مراجعه به این بخش کلمه عبور خویش را اعلام می دارند و از طریق شماره عضویت (شماره دانشجویی) و کلمه عبور می توانند به طور الکترونیکی کتب مورد نیاز خویش را تمدید و یا رزرو نمایند.
علاوه بر این بخش امانت براي دانشجويان و اعضاي هيات علمي و دانشگاه تربيت مدرس امکان عضويت در طرح غدير را نيز فراهم مي کند تا بدين وسيله بتوانند از خدمات کتابخانه هاي تحت پوشش طرح از جمله کتابخانه هاي دانشگاه صنعتي شريف، امير کبير و ... استفاده نمايند.
لازم به ذکر است که جستجو در نرم افزار کتابخانه، رزرو و تمديد کتاب از طريق اينترنت ميسر مي باشد.

تلفن تماس: 3291 

بخش امانت کتاب

    :: بخش نشریات

در حال حاضر آرشیو بزرگی از نشریات چاپی فارسی و لاتین در کتابخانه وجود دارد که امکان جستجو در عناوین آنها از طریق نرم افزار کتابخانه مرکزی وجود دارد.
 با توجه به جایگزینی سیاست تسهیل و افزایش دسترسی کاربران به مقالات الکترونیکی نشریات به جای خرید عناوین محدود نسخه چاپی ، در حال حاضر دستیابی به متن کامل مقالات تعداد بسیاری از عناوین نشریات فارسی و لاتین از طریق پایگاههای اطلاعاتی مورد اشتراک فراهم میباشد.

بخش نشریات


    :: بخش مرجع

 منابع موجود در اين بخش عبارتند از : 1. کتب مرجع شامل دائره المعارفها، استانداردها، واژه نامه ها و ....  2. مراجع الکترونيکي مانند نرم افزارهای نور، درج، بریتانیکا و .... 

. منابع فوق امانت داده نمي شوند ولي طبق مقررات مربوط امکان نسخه برداري از آنها وجود دارد.

تلفن تماس: 3264

بخش مرجع

 

تلفن تماس: 82883211