متن کامل خبر


 
جلسه دفاع از پایان‏ نامه: امیریوسف وحدانی، گروه حقوق جزا و جرم‌شناسی

خلاصه خبر:

دکتر محمد جواد مهدوی نژادکتاب آشنایی با معماری معاصر از شرق تا غرب نوشته دکتر محمد جواد مهدوی نژاد عضو هیأت علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه موفق به دریافت جایزه مزینی به عنوان کتاب تألیفی برتر جشنواره شد.کتاب برتر حوزه معماری

در مراسم اختتامیه سومین دوره جایزه کتاب معماری و شهرسازی دکتر منوچهر مزینی، که روز چهارشنبه بیست و هفتم خردادماه در باغ موزه قصر تهران برگزار شد، کتاب آشنایی با معماری معاصر از شرق تا غرب نوشته دکتر محمد جواد مهدوی نژاد و دکتر حامد کامل نیا توانست عنوان کتاب تألیفی برتر جشنواره را از آن خود کرده و جایزه مزینی را دریافت کند.
گفتنی است دکتر محمد جواد مهدوی نژاد و دکتر حامد کامل نیا با رأی داوران جشنواره از میان نویسندگان کتب معماری و شهرسازی در سال های 91 تا 93 با نگارش کتاب مذکور موفق به دریافت این جایزه شدند.
جایزه مزینی با هدف حمایت از پژوهش ها و کتاب های نوآور در حوزه معماری معاصر ایران طراحی شده است.
روابط عمومی دانشگاه کسب این جایزه را به دکتر محمد جواد مهدوی نژاد و همکاران دانشکده هنر و معماری تبریک می گوید.
در باره کتاب: برای هنرجویان کشور مان منبعی که معماری معاصر را در حوزه های جغرافیایی مختلف و در کشورهای مختلف (از غرب تا شرق) معرفی کند کمتر به چشم می خورد. کتاب حاضر سعی کرده تا مبانی و مفاهیم و نیز ریشه¬های اصلی شکل گیری معماری در دوران معاصر و در کشورهای مختلف مورد نظر قرار گیرد تا به ویژه دانشجویان معماری مطالب و کلید واژه های اصلی مطرح گردند.
آنچه در این کتاب پیش روی مخاطبان قرار گرفته حاصل بیش از یک دهه تدریس دروس سیر اندیشه¬های معماری، معماری معاصر و مبانی نظری معماری در دانشگاه های مختلف کشور و نیز مباحث بسیار گسترده و مختلف در سالهای اخیر است. در این کتاب سعی شده تا با پرهیز از هرگونه یک¬جانبه نگری و با استفاده از اسناد دقیق و تحلیل های صحیح، مباحث اساسی معماری معاصر در کشورهای مختلف، اروپا و ایالات متحده، کشورهای آسیایی مانند چین و ژاپن، کشورهای در حال توسعه مانند هند و مصر و نیز کشور عزیزمان ایران، تشریح گردد.

22 تیر 1395 / تعداد نمایش : 2285