متن کامل خبر


 
نشست مشترک مسئولین فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و شهرداری منطقه 6

خلاصه خبر: نشست مشترک معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6، چهارم اردیبهشت ماه با حضور دکتر محمد جواد ناطق، مهندس مهرشاد الله‌ویردی و مدیران زیرمجموعه در سالن شورای دانشگاه برگزار و بر توسعه تعاملات و همکاری‌های مشترک تأکید شد.

در آغاز این نشست دکتر شریعتی مدیر امور سیاست گذاری و برنامه ریزی و موسوی نسب مدیر امور فرهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، گزارشی از برنامه‌های جاری معاونت ارائه و در ادامه مهندس الله‌ویردی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 ضمن معرفی فعالیت‌های این معاونت بر گسترش زمینه‌های مشترک همکاری، تأکید و خطر نشان کرد: منطقه 6 شهرداری تهران 240 هزار نفر، جمعیت ساکن دارد و همین تعداد دانشجو نیز در خود جای داده است و این موضوع اهمیت تعامل با مراکز دانشگاهی منطقه را بیشتر می کند.
این نشست با سخنرانی شهردار ناحیه 4 و معرفی مدیریت‌های زیر مجموعه معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 دنبال شد و در ادامه ضمن بیان نمونه هایی از همکاری‌های مشترک با دانشگاه‌های واقع در سطح منطقه، پتانسیل‌ها، زیر ساخت‌ها، برنامه‌ها و ظرفیت‌های موجود جهت گسترش ارتباطات با دانشگاه تربیت مدرس و ارائه خدمات به دانشجویان و کلیه ی شهروندان دانشگاهی بررسی شد.
دکتر محمد جواد ناطق معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه طی سخنانی برای تدوین و اجرای برنامه‌های مشترک اعلام آمادگی کرد و در خصوص اهمیت تحول فرهنگی گفت: برای هرگونه تغییر در ابتدا به تحول فرهنگی نیاز داریم. به عنوان مثال در یک سازمان، قوانین و مقررات جدید وضع می شود، آئین نامه و شیوه نامه‌ها تدوین می‌شوند امّا تا زمانی که ساختار فرهنگی تغییر نکند، آن قوانین نیز به کار نیامده و تغییری صورت نمی‌‌گیرد. بنابراین تحول فرهنگی سرآغاز هر تحول دیگری است.
وی در اشاره به برنامه‌های آتی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اظهار داشت: بنا بر آمار و اطلاعات موجود، دانشگاه تربیت مدرس در سطح دانشجویان عملکرد بسیار خوبی دارد و جزء دانشگاه‌های برتر وزارت علوم به شمار می‌آید اما یکی از اهداف آتی این است که به فعالیت‌های فرهنگی عمق و غنای بیشتری ببخشیم و برنامه های بیشتری در سطح اساتید و دانشگاهیان تدوین و اجرا کنیم.
دکتر ناطق افزود: فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه گسترش یافته است. در حال تهیه و تدارک باشگاهی برای دانشجویان هستیم که در آن محیط دور هم جمع شوند. همچنین طرح یادواره‌های مفاخر فرهنگی معاصر نیز در حال پیگیری است که به صورت مجسمه، تندیس، پرتره و ... به معرفی مفاخر فرهنگی می‌پردازد.
وی در پایان تصریح کرد: مسئولین فرهنگی دانشگاه و مسئولین فرهنگی شهرداری، دغدغه های مشترک و قرابت زیادی دارند. ما با تمام امکانات و توان خود در راستای خدمت به شهروندان دانشگاهی قدم برداشته و برای اجرای برنامه های مشترک اعلام آمادگی می‌کنیم. این نشست با برنامه بازدید میدانی از پردیس دانشگاه پایان یافت.

8 اردیبهشت 1397 / تعداد نمایش : 941