متن کامل خبر


 
نشست تخصصی «مسئولیت اجتماعی دانشگاه» برگزار شد

خلاصه خبر: ششمین نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی دانشکده مهندسی صنایع و سیستم‌ها با عنوان «مسوولیت اجتماعی دانشگاه» و با حضور دکتر محمد فاضلی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

در این نشست که با حضور اعضای هیات رئیسه دانشکده مهندسی صنایع و سیستم‌ها، دکتر امین ناصری، مشاور فرهنگی رییس دانشگاه  و جمعی از اعضای هیات علمی، کارمندان و دانشجویان دانشگاه روز دوشنبه 17 اردی‌بهشت برگزار شد، دکتر فاضلی تاکید کرد: آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها باید با همت جمعی استادان دانشگاه‌ها به سمت ارج نهادن به اثربخشی اجتماعی حرکت کند.
وی افزود: یکی از مشکلات جامعه امروز عدم درک زبان دانشگاه از سوی جامعه و دولت است و توسعه ایفای نقش دانشگاهیان در مسوولیت‌های دولتی و اجتماعی به این ارتباط کمک می‌کند.
این دانش‌آموخته سابق دکتری جامعه شناسی دانشگاه تصریح کرد:  دانشگاه هر ساله باید گزارش مسوولیت اجتماعی خود را منتشر کند و تاثیرگذاری‌های اجتماعی خود را نشان دهد چرا که فقط در این حالت مفهوم گسترش موفقیت‌های کوچک معنا پیدا می‌کند.
رییس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی همچنین اظهار داشت:  باید دانشگاه را به عنوان دانشگاه سبز به اجتماع بشناسانیم و برای مثال صرفه جویی در مصرف آب، برق، گاز و روش‌های بازیافت منابع را در دانشگاه به کار گرفته و توسعه دهیم.
عضو هیات علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه شهید بهشتی همچنین تصریح کرد: باید در دانشگاه گروه‌های کوچک و بین‌رشته‌ای برای حل مسایل ایجاد کنیم تا از انرژی جنبشی ناشی از این گروه‌های همفکر و هم هدف، راهکارهای حل مسایل جامعه و دانشگاه فراهم شود و «امید» در جامعه گسترش پیدا کند.
پیش از سخنان دکتر فاضلی که در سالن شورای دانشکده مهندسی صنایع برگزار شد و سه ساعت به طول انجامید، دکتر مجید شیخ‌محمدی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی صنایع و سیستم‌ها طی سخنانی کوتاه ضمن تبیین اهمیت مساله مسئولیت اجتماعی دانشگاه خواستار تداوم این مباحث در دانشگاه شد. 

19 اردیبهشت 1397 / تعداد نمایش : 849