متن کامل خبر


 
اعلام فراخوان چهارمین دوره جایزه دهخدا

خلاصه خبر: فراخوان چهارمین دوره جایزه دهخدا، ویژه انتخاب کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور منتشر شد.

دبیرخانه چهارمین دوره کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها  سراسر کشور اعلام کرد:  کتاب‌هایی را که در بازه زمانی فروردین 1396 تا پایان اسفند 1396 در دو حوزه تألیف و تصحیح برای نخستین‌ بار توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها نگارش، چاپ و منتشر شده است، مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد و از صاحبان آثار برتر در آبان 1397 هم‌زمان با بیست‌وششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران تجلیل به عمل می‌آورد.

در این دوره صرفاً کلیه کتاب‌های منتشر شده در حوزه تاریخ، جغرافیا و باستان‌شناسی؛ حقوق؛ زبان و ادبیات فارسی؛ علوم اجتماعی و ارتباطات؛ علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری؛ علوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری و تربیت بدنی؛ علوم سیاسی، روابط بین­الملل و مطالعات منطقه­ای؛ فقه، اصول ، علوم قرآن و حدیث؛ فلسفه، کلام، اخلاق، ادیان و عرفان؛ فناوری اطلاعات، اطلاع­رسانی و کتابداری؛ مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره)؛ مطالعات هنر و زیبایی­شناسی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

بنا بر اعلام دبیرخانه این رویداد همچنین به منظور گسترش فرهنگ کار و خلاقیت و نوآوری در جامعه و نیز تبیین مبانی نظری و راهکارهای علمی اقتصاد مقاومتی در بخش ویژه کتاب­های چاپ و منتشر شده با موضوع «فرهنگ کار و کارآفرینی، سلامت ـ بیمه و اقتصاد مقاومتی» مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته و از صاحبان آثار برتر نیز تجلیل  به عمل می‌­آید.

همه نویسندگان، ناشران، مراکز و موسسات علمی و پژوهشی و فرهنگی می‌توانند دو نسخه از کتاب­های خود را که در موضوعات یاد شده در بالا چاپ و منتشر نموده­اند تا پایان تیر 1397 به نشانی دبیرخانه «کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه­های سراسر کشور» واقع در خیابان آفریقا، چهارراه حقانی، کوچه کمان، پلاک 25. طبقه پنجم و یا صندوق پستی صندوق پستی: 9647-15875 ارسال کنند.

لازم به ذکر است، آیین پایانی جایزه دهدخدا سال گذشته به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شده بود.

چهارمین دوره انتخاب و معرفی کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشوراز سوی انتشارات علمی فرهنگی و با همکاری وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی- علوم، تحقیقات و فناوری و فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

16 تیر 1397 / تعداد نمایش : 926