متن کامل خبر


 
امضای تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس و وزارت علوم

خلاصه خبر: معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه تربیت مدرس به منظور گسترش فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند

در این نشست که با حضور دکتر احمدی رییس دانشگاه، دکتر غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی، مهندس عسگری مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی، دکتر ناطق معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد، بر مشارکت هرچه بیشتر دانشگاه تربیت مدرس در حل مسائل فرهنگی و اجتماعی تأکید شد.

دکتر غفاری در این نشست که 8 دی ماه در سالن شورای دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، تصریح کرد: در حال حاضر پتانسیل خوبی در دانشگاه‌ها وجود دارد که با مدیریت صحیح در سطوح چندگانه می‌تواند اثرگذار باشد و هر چه بخش‌های مختلف دانشگاهی فعال‌تر شوند امکان و بستر کار فکری بیشتر فراهم می‌شود و حاصل این فرایند به نفع کل کشور خواهد بود.

وی ضمن اشاره به اثرگذاری دانشگاه تربیت مدرس در حوزه‌های گوناگون خاطر نشان کرد: دانشگاه باید احساس مسئولیت کند و اگر بتوانیم برای حل مسائل موجود مشارکت همه دانشگاه‌ها را داشته باشیم، مشکلات و پیامدهای آنها بسیار کم خواهد شد.

دکتر احمدی نیز در آیین امضای این تفاهم‌نامه، ضمن ابراز امیدواری نسبت به اجرای مفاد این تفاهم نامه گفت: در اجرای این تفاهم نامه امیدواریم در دو اولویت تصمیم گیری‌های وزارت علوم و و رفع مشکلات روزمره اقدامات ارزنده‌ای صورت گیرد


رییس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود به اهیمت فعالیت‌های فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی که در بسیاری از موارد با هزینه‌های اندک، برنامه ریزی و اجرا می‌شوند ثأثیرگذاری بسیار خوبی در نگاه و زندگی دانشجو دارند و گاهی با حداقل پشتیبانی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، دید دانشجویان تغییر می‌کند و نشاط در محیط دانشگاهی افزوده می‌شود.

دکتر احمدی در ادامه به برخی برنامه‌های فرهنگی دانشگاه نظیر ایجاد شبکه دانش آموختگان دانشگاه با هدف آشنا کردن دانشجویان با امکانات و شرایط بازار کار، ایجاد مراکز نوآوری مقابله با آسیب‌های اجتماعی با همکاری وزارت کشور و تدوین روش‌های ساماندهی آسیب‌ها توسط اساتید دانشگاه، اشاره کرد.

در ادامه مهندس عسگری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به تشریح زمینه‌های همکاری در حوزه‌های ارتقای حضور دانشجویان پرداخت و از ایجاد هماهنگی بین معاونت فرهنگی و معاونت پژوهشی دانشگاه‌ها به منظور ارتقای خروجی فعالیت انجمن‌های علمی- دانشجویی، خبر داد.

وی همچنین از رییس و معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس خواست تا در زمینه راه اندازی انجمن‌های‌علمی دانشجویی نسل دو پیشتاز باشند.

16 دی 1397 / تعداد نمایش : 659