متن کامل خبر


 
جشن ميلاد پيامبر رحمت(ص) و صادق آل محمد(ع) برگزار شد

خلاصه خبر: جشن ميلاد پيامبر رحمت(ص) و صادق آل محمد(ع) برگزار شد

جشن ميلاد پيامبر اكرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، بيست و دوم آذر ماه در سالن شهيد چمران دانشگاه برگزار شد.
در اين مراسم حجت الاسلام دكتر فلاح رفيع مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ضمن تبريك ميلاد پيامبر رحمت اظهار داشت: روشنايي جهان هستي از پيامبر(ص) است، هم روشنايي ظاهري و هم روشنايي باطن هستي. ظاهر هستي از او روشن است زيرا او" اول ما خلق الله" است و خداوند فيض خود را ابتدا به شايسته ترين شخصيت هستي رسانده است و روشنايي معنوي نيز اين است كه اگر پيامبر اسلام نبودند، ما از اين دين و كتاب اسماني محروم بوديم و جهان هستي تمام فيض خود را از پيامبر گرفته است كه ما به خاطر اين نعمت بزرگ خدا را شاكر هستيم.
در ادامه دكتر آذرشب استاد ادبيات عرب دانشگاه تهران در سخناني با تاكيد بر لزوم ايجاد وحدت در ميان مسلمانان تصريح كرد: بزرگترين كاري كه پيامبر از آغاز بعثت تا وفات انجام داد،‌ ايجاد امت واحده بود. در عرب جاهلي كه مردم در تعصبات قبيله اي زندگي كرده بودند، پيامبر، قبايل را به صورت امت واحده قرار داد و امروز نيز ما در مقابل چالشي هستيم كه اين امت واحده به صورت امت هاي مختلف تجزيه شود. ما بايد پراكندگي را از بين ببريم و امت واحده را برگردانيم؛ زيرا تمام مشكلات جهان اسلام از تفرقه ميان آنان است.
وي خاطر نشان ساخت: ما امروز بايد احياگري كنيم و دانشگاهيان اين وظيفه مهم كه منجر به تمدن سازي و ايجاد تمدن نوين اسلامي مي شود را بر عهده بگيرند.
گفتني است اجراي موسيقي سنتي، مسابقه و اهداي جوايز ازديگر برنامه هاي اين مراسم بود.

27 آذر 1395 / تعداد نمایش : 3055