متن کامل خبر


 
جشن میلاد کوثر و گرامیداشت روز زن

خلاصه خبر: جشن میلاد کوثر و گرامیداشت روز زن به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و با حضور پر شور اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان در سالن اجتماعات شهید چمران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر احمدی رئیس دانشگاه ضمن تبریک میلاد بانوی دو عالم و بزرگداشت روز زن و مادر گفت: زنان ایرانی در ده‌های اخیر حضور خود را در جامعه اثبات و مراحل رشد و ترقی را طی کرده‌اند و آثار حضور آنان در جامعه روز به روز پررنگ‌تر می‌شود؛ و این افتخاری برای کشور است که توسعه فرهنگی و اجتماعی زنان بدون هر گونه ممانعت سیاسی و غیراصولی در جامعه امکان‌پذیر شده است.
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) و اثر‌گذاری زنان بزرگ در طول تاریخ اظهار داشت: رشد و ترقی زنان مسئله‌ای است که همه مکاتب و ادیان الهی از زمان‌های بسیار دور بر آن تاکید داشته‌اند و بدون شک جز با توسعه زمینه رشد بانوان، پیشرفت جامعه امکان‌پذیر نیست.
احمدی در ادامه افزود اهمیت زنان در تمام ادیان و مکاتب همگی گویای مقام و نقش کلیدی آنان در جامعه است و زنان چه بخواهند و چه نخواهند در مسائل و اتفاقات جامعه بسیار تاثیر گذارند و این تاثیرگذاری در میان زنان تحصیل کرده که سرمایه‌های کشور هستند بیشتر به چشم می‌خورد.
در بخش دوم از سخنرانی حجت السلام و المسلمین غیاث ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن راه‌‌های صحیح ارتباط و الگو قرار دادن ائمه اطهار(ع) به ویژه حضرت فاطمه زهرا (س) فلسفه درست بودن در هستی و بنده واقعی خدا بودن، عنوان کردند.
وی خطاب به جوانان افزود جایگاه انسانی بسیار حائز اهمیت است و اگر جایگاه انسانی در همه مراحل زندگی فراموش شود تبعاتی همچون کاهش کارآمدی و افزایش آسیب‌پذیری در پی خواهد داشت.
این استاد حوزه با تأکید بر انسان کامل بودن حضرت زهرا(س) تصریح کرد انسان کامل کسی است که تمام توانایی‌های خود را شکوفا کرده و ارزش زمان را می‌داند و در کلاس دنیا  خود را در برابر خالق هستی و همه پدیده‌ها بدهکار می‌داند.
اجرای مسابقه، اهدای جوایز و اجرای استندآپ کمدی از دیگر برنامه‌‌های این جشن شاد و مفرح بود.

11 اسفند 1397 / تعداد نمایش : 598