متن کامل خبر


 
نشست علمی بخش مهندسی مواد همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر

خلاصه خبر:

گردهمایی و نشست علمی بخش مهندسی مواد با حضور دانشجویان و اساتید این بخش، صنعتگران و مسئولان، همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، در سالن شهید چمران دانشکده فنی برگزار شد.
در این نشست، که به همت انجمن علمی مهندسی مواد و با همکاری معاونت فرهنگی-اجتماعی دانشگاه و بخش مهندسی مواد برگزار گردید، پس از تلاوت قرآن کریم و سرود ملی، سالروز آزادسازی خرمشهر گرامی داشته شد. دکتر فرشید مالک قائنی، عضو هیئت علمی بخش مهندسی مواد، که از یادگاران دوران دفاع مقدس هستند، ضمن خاطره­گویی از دوران دفاع مقدس، سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشتند.
در ادامه این نشست، رییس صندوق توسعه فناوری ریاست جمهوری در خصوص اهمیت شرکت­های دانش بنیان سخنرانی کرد. دکتر شاهوردی همچنین ضمن تشریح راهکاری های موثر راه اندازی کسب و کار از دانشجویان برای راه­اندازی شرکت های دانش بنیان دعوت کرد.

در این برنامه آقای مهندس ضرغامی از صنعتگران موفق و معاون بخش تحقیق و توسعه ساپکو نیز به پرسش­های دانشجویان و اساتید پاسخ دادند.
در پایان این مراسم از دانشجویان نمونه و کارکنان این گروه تجلیل به عمل آمد.
بخش مهندسي مواد با چهار گروه و آزمایشگاه­های متعدد، یکی از قطب­های مهندسی مواد در کشورمان است که با تربيت محققان و کارشناسان، نقش مهمی را در رفع نيازهاي کشور همگام با ارتقاء مرزهاي دانش دارد.

9 خرداد 1395 / تعداد نمایش : 2710