متن کامل خبر


 
اکران و نقد فیلم لژیون در دانشگاه

خلاصه خبر: کانون فرهنگی قرآن و عتر ت دانشجویان اقدام به اکران و نقد فیلم آخرالزمانی لژیون کرد.

کانون فرهنگی قرآن و عتر ت دانشجویان اقدام به اکران و نقد فیلم آخرالزمانی لژیون کرد.
به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی، در این برنامه که روز دهم خرداد در سالن علامه جعفری دانشکده علوم انسانی برگزار شد، دکتر سیدحسین علی مومنی، استاد حوزه و دانشگاه پس از اکران فیلم لژیون به نقد و بررسی آن پرداخت و تصریح کرد: این فیلم دو فرشته مقرب الهی یعنی حضرت جبرئیل و حضرت میکائیل را در مقابل هم قرار داده و در واقع می‌کوشد ایمان به خدا و ایمان به روز رستاخیز را توامان مورد خدشه قرار دهد.
وی با بیان این نکته که توحید، معاد و نبوت از اصول دین اسلام است این فیلم را نمادی از ایمان ستیزی توصیف و تاکید کرد: امروزه ایمان و باور به متافیزیک از طریق بسیاری از فیلم‌های هالیوودی، بازی‌ها و انیمیشین‌های غربی مورد تهدید جدید قرار گرفته است. مومنی در ادامه به رابطه این فیلم با باور مهدویت در کلام شیعی اشاره و تاکید کرد: القای این باور نادرست که خداوند خود نمی‌داند درست و نادرست چیست به صورت مستقیم و غیرمستقیم ظهور امام عصر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و این شبهه را پدید می‌آورد که داستان خلقت و هدایت انسان از اساس بی‌مورد است.
وی همچنین هشدار داد: فیلم‌هایی نظیر لژیون حاوی مضامین دینی تحریف شده هستند و از آنجایی که این مضامین اهمیت بسیاری دارند نمی‌توان بی تفاوت از کنار آن گذشت.
گفتنی است فیلم لژیون ساخته اسکات استوارت در سال 2010 با محوریت آخرالزمان و به ناامیدی خدا از انسان می­پردازد، در این فیلم خدا تصمیم دارد با لشکری از فرشتگان خود انسان‌ها را برای همیشه نابود کند. در میان این فرشتگان میکائیل این کار را نادرست می داند و در ادامه فیلم در مقابل جبرئیل قرار می گیرد.

17 خرداد 1395 / تعداد نمایش : 2915