متن کامل خبر


 
بازدید دانشجویان انجمن طراحی شهری از شهر اولین‌ها

خلاصه خبر: دانشجویان انجمن علمی دانشجویی طراحی شهری در بازدیدی چهار روزه به همراه استاد مشاور فرهنگی خود از بافت‌های تاریخی شهر اولین‌ها، تبریز بازدید کردند.

اعضای انجمن در ابتدای این بازدید که روزهای چهارم تا هشتم خرداد و در راستای شناخت بافت‌های تاریخی و مرکزی و همچنین آشنایی با نحوه بازآفرینی‌های آن صورت گرفت از مسجد کبود و پیاده راه تربیت که اولین پیاده راه ایران به شمار می رود، دیدن کردند و به توضیحات دکتر رنجبر گوش فرا دادند.
بازدید از بازار قدیمی تبریز و بازار امیر، تیمچه مظفریه، موزه مشروطه، خانه حیدرزاده، موزه سنجش، خانه بهنام، خانه قدکی، خانه گنجی زاده، ارگ علیشاه، عمارت شهرداری، مقبره الشعرا، ایل گلی، حمام نوبر، عمارت شهرداری، پل قاری و میدان ساعت از دیگر بخش‌های این بازدید بود.
بازدید از پایتخت نجوم ایران و شهر گنبدهای تاریخی، مراغه، بخش دیگری از این سفر بود و دانشجویان همچنین از کلیسای سنت استپانوس جلفا، روستای کندوان اسکو و شهر بناب نیز بازدید نمودند.
گفتنی است، انجمن علمی طراحی شهری یکی از فعال‌ترین انجمن‌های علمی دانشگاه بوده و با اجرای برنامه‌های متنوع علمی، نقش مهمی را در راستای آموزش عملی دانشجویان این گروه دارد.

9 تیر 1395 / تعداد نمایش : 2401