متن کامل خبر


 
گردهمایی و نشست علمی بخش مهندسی مواد همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر

خلاصه خبر: گردهمایی و نشست علمی بخش مهندسی مواد با حضور دانشجویان و اساتید این بخش، صنعتگران و مسئولان، همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، در سالن شهید چمران دانشکده فنی برگزار شد.

در این نشست، که به همت انجمن علمی مهندسی مواد و با همکاری معاونت فرهنگی-اجتماعی دانشگاه و بخش مهندسی مواد برگزار گردید، پس از تلاوت قرآن کریم و سرود ملی، سالروز آزادسازی خرمشهر گرامی داشته شد. دکتر فرشید مالک قائنی، عضو هیئت علمی بخش مهندسی مواد، که از یادگاران دوران دفاع مقدس هستند، ضمن بیان خاطرات از دوران دفاع مقدس، سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشتند. در ادامه، دکتر شاهوردی، رییس صندوق توسعه فناوری ریاست جمهوری در خصوص اهمیت شرکت¬های دانش بنیان سخنرانی کرد و ضمن تشریح راهکاری‌های موثر برای راه اندازی کسب و کار از دانشجویان برای راه¬اندازی شرکت‌های دانش بنیان دعوت به عمل آورد. در این مراسم که آقای مهندس ضرغامی از صنعتگران موفق و معاون بخش تحقیق و توسعه ساپکو نیز شرکت کرده بود که به پرسش¬های دانشجویان و اساتید پاسخ دادند.
در پایان این مراسم از دانشجویان نمونه و کارکنان این گروه تجلیل به عمل آمد.
بخش مهندسي مواد با چهار گروه و آزمایشگاه¬های متعدد، یکی از قطب¬های مهندسی مواد در کشور است که با تربيت محققان و کارشناسان، نقش مهمی را در رفع نيازهاي کشور همگام با ارتقاء مرزهاي دانش دارد.

9 تیر 1395 / تعداد نمایش : 2433