متن کامل خبر


 
جهادگران سلامت کانون هلال احمر در اردوی جهادی بهارستان

خلاصه خبر: کانون هلال احمر دانشگاه تربیت مدرس با همکاری تعدادی از پزشکان و متخصصان اردوی جهادی در نسیم¬شهر شهرستان بهارستان برگزار نمود.

کانون هلال احمر دانشگاه تربیت مدرس با همکاری تعدادی از پزشکان و متخصصان اردوی جهادی در نسیم¬شهر شهرستان بهارستان برگزار نمود.

به گزارش خبرنگار فواد اردوی جهادی یک‌روزه کانون هلال احمر دانشگاه با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، جمعیت هلال احمر منطقه شش تهران و شبکه بهداشت و درمان بهارستان و با حضور ۱۵ پزشک عمومی و متخصص انجام شد. در این اردو جهادگران به ارایه خدمات درمانی و آموزشی به‌صورت رایگان در زمینه‌های مختلف پزشکی در مرکز بهداشتی درمانی ولیعصر نسیم¬شهر پرداختند.

دکتر تاج فرد، در حاشیه بازدید از این اردو به ضرورت سلامت به عنوان زیربنای اساسی یک جامعه پویا و موفق پرداخت. وی توجه به بخش فرهنگ سلامت در جامعه و افزایش سطح آگاهی مردم در زمینه پیشگیری از بیماری¬ها را لازمه یک جامعه مدرن تلقی نمود.

دبیر کمیته مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت، با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: این قبیل اردوهای جهادی و خدمات جهادگرانه پزشکان، دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها و ارایه خدمات بهداشتی درمانی و آموزشی که به صورت رایگان و داوطلبانه و توأم با عشق و علاقه انجام می‌شود، نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است که باید بیش از پیش در کشور انجام و ترویج شود. وی افزود: مقام معظم رهبری درخصوص اردوهای جهادی تأکید دارند که این مسأله به صورت یک فرهنگ در میان آحاد مردم و ارگان‌ها نهادینه شود.

اردوهای جهادی با هدف افزایش روحیه خودباوری و کارجهادی و تلاش در مسیر بهبود وضعیت عمرانی، آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی مناطق محروم، همسو کردن و هم‌افزایی ظرفیت نهادهای اجرایی کشور به منظور افزایش بازدهی فعالیت‌های جهادی در شرایط اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شوند.

29 شهریور 1395 / تعداد نمایش : 2718