متن کامل خبر


 
جمعی از دانشجویان دانشگاه از "خبرگزاری مهر" بازدید بعمل آوردند

خلاصه خبر: جمعی از دانشجویان دانشگاه از "خبرگزاری مهر" بازدید بعمل آوردند

 به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی، تعدادی از مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی از خبرگزاری مهر و روزنامه تهران تایمز بازدید کردند. در ابتدای این بازدید که روز سه‌شنبه دهم اسفند انجام شد، سعید صدرائیان، سردبیر این خبرگزاری توضیحات مختصری درباره ساختار اصلی خبرگزاری ارائه کرد.

وی گفت: خبرگزاری مهر سه ساختار اصلی دارد که شامل سرویس استان‌ها، سرویس بین‌الملل و زبان‌ها و سرویس اخبار داخلی است. وی در ادامه افزود: روزنامه تهران تایمز نیز از لحاظ کد شدن در اخبار بین‌المللی اهمیت زیادی دارد و به شدت مورد توجه سفارتخانه‌های خارجی در ایران است. صدرائیان در ادامه گفت: این خبرگزاری یک رسانه رسمی غیردولتی است و سرویس‌های اقتصادی، اجتماعی، بین الملل و فرهنگ و هنر ما در حوزه رسانه حرف اول را می‌زند. پس از آن دانشجویان دانشگاه از اتاق خبر و سرویس های اصلی این خبرگزاری بازدید کردند. دبیر این بخش برای دانشجویان توضیح داد که اتاق خبر مسئول چک کردن خبر و سایت است و از نظارت بر غلط‌های املایی تا تهیه خبر برای صفحه اول و گزارش پربازدیدترین خبرها بر عهده این بخش است.

اداره کل بین الملل و زبان‌ها نیز از دیگر بخش‌هایی بود که دانشجویان از آن بازدید کردند. خانم دانش، دبیر سرویس فرهنگ و هنر نیز  توضیحاتی درباره نحوه و مراحل تهیه خبر در این حوزه ارائه کرد.درخاتمه نیز دانشجویان از سرویس مجله مهر بازدید کردند.خانم همتی خبرنگار سرویس مجله مهر ، اظهار داشت که این بخش سوژه محور است و مطالب ما در قالب گفتگو و گزارش ارائه می‌شود و حالت توصیفی  و حتی قصه دارد و حتی گزارش‌های اینفوگرافیک نیز داریم. شایان ذکر است در این بازدید که حدود دو ساعت به طول انجامید، مدیر فرهنگی-اجتماعی و کارشناس نشریات دانشگاه نیز دانشجویان را همراهی کردند.

14 اسفند 1395 / تعداد نمایش : 2791