متن کامل خبر


 
برگزاری کارگاه کشوری نسل نوین انجمن‌های علمی دانشجویی از سوی مجمع دبیران دانشگاه

خلاصه خبر: کارگاه آموزشی- مشارکتی تحول و نوآوری کارکردها و فعالیت‌های انجمن‌های علمی دانشجویی همزمان با یازدهمین نشست دبیران مجامع انجمن‌های علمی دانشجویی کشور از سوی نمایندگان دانشگاه تربیت مدرس در دانشگاه کردستان برگزار شد.

در این رویداد گروهی که به منظور تصویرسازی راهبرد نسل نوین انجمن‌های علمی دانشجویی با حضور نمایندگان دانشگاه تربیت مدرس انجام شد، دکتر محمد طالاری، دانش‌آموخته دکترا و دبیر سابق انجمن علمی دانشجویی مدیریت استراتژیک دانشگاه و رسول رجائی، دبیر شورای مجمع دبیران دانشگاه تربیت مدرس، شرکت‌کنندگان را با  آسیب‌شناسی کارکردهای انجمن‌های علمی دانشجویی و الزامات تغییر پارادایم فعالیت‌ها دانشجویی آشنا ساختند.
از اهداف عمده این کارگاه، می‌توان به تغییر نگرش فعالان انجمن‌ها از نگاه صرفا انتقادی به تفکر مسئولانه و پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد.
در بخش مشارکتی کارگاه که به نیازسنجی و شناسایی ظرفیت‌های محلی و ملی اختصاص داست، دبیران شرکت‌کننده در کارگاه با استراتژی قطب‌بندی مأموریت انجمن‌های علمی دانشجویی مناطق مختلف کشور آشنا شدند و تابلوی «مسائل جامعه من» به عنوان دغدغه‌ها و رسالت‌های اجتماعی انجمن‌ها در دستور بررسی قرار گرفت.
تشکیل 5 کارگروه  با عنوان‌های «فکرانه سبز» با محوریت کمک انجمن‌های علمی به توسعه صنعت پاک؛ «مشاوران امروز، مدیران فردا» با هدف تأسیس پارلمان جوانان؛ «خانواده انجمن آبی» با تأکید بر اهداف آگاه‌سازی و ترویج فرهنگ حفاظت از منابع آبی کشور؛ «انجمن ساختمان» با مأموریت توجه به زیباسازی کالبد شهری؛ و «میراث» با انگیزه تداوم چرخه مدیریتی و انتقال دانش انجمن‌ها از جمله بروندادهای این بخش بود.
در انتها نیز، نقشه‌راه مستخرج از فعالیت‌های گروهی هر یک از کارگروه‌ها، با بهره‌گیری از تکنیک‌های خلاق تصویرسازی ترسیم شد و در قالب ارائه‌های سه‌دقیقه‌ای در حضور مسئولان اداره کل انجمن‌های علمی وزارت عتف و مجمع دبیران دانشگاه‌های کشور ارائه شد.
­لازم به ذکر است این کارگاه ادامه مباحث تصویرسازی نقشه‌راه انجمن‌های علمی دانشجویی بود که در دهمین جشنواره ملی حرکت در شهر کرمانشاه اجرا شد.

31 اردیبهشت 1397 / تعداد نمایش : 959