متن کامل خبر


 
سی و یکمین دوره جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان مرحله منطقه‌ای دانشگاه‌های تهران در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

خلاصه خبر: در مراسم افتتاحیه این برنامه دكتر امین ناصری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در سخنانی اظهار داشت: قرآن بزرگترین و ارزشمندترین هدیه الهی است كه خداوند به انسان داده است. انسان اگر در طول عمر خود اتصال به عالم بالا نداشته باشد زندگی سختی خواهد داشت و ما انسانها برای تحمل سنگینی بار زندگی باید دریچه ای به سوی قرآن باز كنیم.

در مراسم افتتاحیه این برنامه دكتر امین ناصری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در سخنانی اظهار داشت: قرآن بزرگترین و ارزشمندترین هدیه الهی است كه خداوند به انسان داده است. انسان اگر در طول عمر خود اتصال به عالم بالا نداشته باشد زندگی سختی خواهد داشت و ما انسانها برای تحمل سنگینی بار زندگی باید دریچه ای به سوی قرآن باز كنیم.
وی افزود: قرآن راه و رسم زندگی را به ما نشان می دهد و انسانی كه به قرآن متكی است در حقیقت متكی به وحی است.
معاون فرهنگی دانشگاه خاطر نشان كرد: فرهنگ 1400 ساله ایران همواره متاثر و منبعث از قرآن است و در اشعار شاعران بزرگ ایران همچون حافظ و مولوی می توان این تاثیر را به خوبی مشاهده كرد.
وی در پایان تصریح كرد: ما همان گونه كه قرآن را تلاوت و حفظ می كنیم، باید آن را در زندگی روزمره خود نیز به كار گیریم؛ به ویژه اكنون كه هجمه های بسیاری به نام اسلام و قرآن ایجاد شده و برداشت های انحرافی از این كتاب آسمانی صورت گرفته است.
در ادامه آیت الله قرهی رئیس حوزه علمیه امام مهدی(عج) در سخنانی اظهار داشت: قرآن كلام ذوالجلال و الاكرام است و چون ذات خدا احد است، پس صفات و اسمائش نیز احد است. خداوند برای آنكه كلام خود را تفهیم نماید، آن را به سینه مبارك پیامبر نازل نمود و نازله اول كلام خدا، سینه پیامبر اكرم(ص) است. خداوند جسم انسان را خلق كرد، زیرا می تواند كلام خداوند را ولو به صورت نازل تحمل كند.
وی خاطر نشان كرد: قرآن می فرماید كه خود خدا قرآن را حفظ می كند، اما در سویی دیگر یك راه برای حفظ قرآن وجود دارد و آن در وجود خود ما انسان هاست و با توجه به اینكه حقیقت قرآن، ‌امام است به فرموده پیامبر كسی كه می خواهد قرآن را در درون خود حفظ كند باید مطیع امام باشد.
وی گفت: اگر تا قبل از ظهور حضرت حجت(عج) یك دوره تمرین اطاعت از امام نداشته باشیم حضرت ظهور نخواهند كرد و در كنار حفظ قرآن باید آن را عمل نماییم كه همانا اطاعت و عمل به امر امامت است.
گفتنی است مراسم اختتامیه این جشنواره ساعت 15 روز سه شنبه بیست و یكم اردیبهشت ماه با معرفی و تقدیر از نفرات برتر برگزار شد.
 

26 اردیبهشت 1395 / تعداد نمایش : 2651